اعلام محدودیت‌های ترافیکی نوروز۹۵

رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی با صدور اطلاعیه‌ای محدودیت‌های ترفیکی را که از ۲۶ اسفند ۹۴ تا ۱۵ فروردین ۹۵ در جاده‌های کشور اجرا می‌شود، اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری«کارزنیوز» به نقل از نسیم آنلاین، براساس این اطلاعیه، عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمام آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و جاده‌هایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است.

همچنین در تمام جاده‌های برون‌شهری که در این ایام ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا مستثنی است. ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه‌هایی اعمال می‌شود که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.همچنین تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در تاریخ ۱۳فروردین در همه مسیرهای برون‌شهری کشور ممنوع است. برخی از این محدودیت‌ها در محور‌های پرتردد به شرح زیر است:

در محور کرج – چالوس تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت۱۵:۰۰ روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع است.همین محدودیت در مسیر برعکس یعنی کرج به سمت مرزن‌آباد روزهای ۴، ۶، ۱۳ و ۱۴فروردین۹۵ از ساعت ۱۲ تا ۳ بامداد وجود خواهد داشت.

در محور هراز نیز تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت۱۳ روزهای ۵، ۶، ۱۲، ۱۳ و ۱۴/۱/۹۵ تا ۲بامداد روزهای بعد از رودهن به آب اسک ممنوع و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت۱۵ این روزها تا ساعت۲ بامداد روزهای بعد از آب اسک تا رودهن (محدوده مشا) به‌صورت یکطرفه انجام می‌شود.

در محور فیروزکوه تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۸ روز پنجشنبه مورخ۲۷/۱۲/۹۴ تا ساعت ۲ بامداد روز یکشنبه مورخ ۸/۱/۹۵ و از ساعت ۸ روز چهارشنبه مورخ۹۵/۱/۱۱ تا ساعت ۱۲ ظهر روز یکشنبه مورخ ۹۵/۱/۱۵ از تهران به قائمشهر و بالعکس ممنوع است.

درصورت نیاز به اعمال محدودیت‌های پیش‌بینی نشده در محورهای تحت پوشش استان‌ها، روسای قرارگاه‌های پلیس راه استان با هماهنگی پلیس راه ناجا و به‌صورت مقطعی و منطقه‌ای با درنظر گرفتن فرصت کافی برای اطلاع‌رسانی تصمیمات مقتضی اتخاذ می‌کنند.