بی ام و سری ۷ کیت M، غول چابک باواریایی

پیش‌تر شرکت خودروسازی بی ام و اعلام کرده بود که تمایلی به ارائه یک نسخه M از سری ۷ خود دارد، حال از آنجایی که نسخه‌ای ویژه از سری ۷ توسط آلپینا معرفی شد، مردم روی برگردان آن شدند و فکر کردند که نسخه وعده داده شده، همان ب ام و سری ۷ آلپینا است، اما در نهایت این شرکت خودروسازی نسخه مختص خود را با نام M760Li در جدیدترین دوره از نمایشگاه ژنو ۲۰۱۶ معرفی کرد.
این اتومبیل در عقب خود همچون M2 و M3، نشانی مخصوص از سری M دارد که موجب افزایش پتانسیل سریع رفتن در این خودروی لوکس شده است. چند موردی که برای این خودرو مشخص شده است، اول از همه پیشرانه محرک ۱۲ سیلندر بنزینی توربوشارژ از خانواده توئین پاور آن است که حالا با بسته‌ای عملکردی M، حداکثر قدرت تولیدی آن به ۶۰۰ اسب بخار رسیده که می‌تواند در عرض ۳٫۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

۱

شتاب ۳٫۷ ثانیه ای برای بی ام و سری ۷ با کیت M

با این حال هنوز هم بی ام و آلپینا قدرت و عملکردی بهتر دارد، پس در این خصوص بی ام و از همین پیشرانه غول پیکر ۶٫۶ لیتری، حداکثر قدرتی ۶۱۰ اسب بخاری را هم استخراج کرده که شتاب صفر تا صد را در ۳٫۷ ثانیه می‌زند تا برتری خود را در مقابل B7 آلپینا به اثبات برساند.
برای بهبود و کارایی بهتر بسته عملکردی M و در راستای آن استفاده بهینه از پیشرانه قدرتمند آن هم تغییراتی در طراحی خودرو ایجاد شده و مواردی هم جدیداً به خودرو اضافه شده که مهم‌ترین آن‌ها شامل ورودی‌های هوای بزرگ‌تر بر روی سپر جلو، خروجی‌های اگزوز اسپرت، رینگ‌های جدید آلیاژی، کالیپراسیون قرمز رنگ ترمزها و … می‌شود.