تمام خودروها در آمریکا به ترمز خودکار مجهز می شوند

به نظر می رسد روزی که خودروها در مواقع ضروری و خطر خودشان ترمز بگیرند زودتر از آنچه همه فکر میکنند در حال فرا رسیدن است.

به گزارش پایگاه خبری«کارزنیوز» به نقل از اتوبلاگ، سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراههای آمریکا این هفته پیمانی را میان ۲۰ خودروساز اعلام کرد که تا اول سپتامبر ۲۰۲۲ ترمز اضطراری خودکار را به عنوان یک قابلیت استاندارد روی خودروهای خود ارائه کنند.

فن آوری که زمانی مثل یک داستان علمی و تخیلی به نظر می رسید تنها شش سال با تبدیل شدن به یک امکان پایه ای در خودروها فاصله دارد.

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراههای آمریکا می گوید: در این قرارداد پیش بینی شده که این فن آوری سالانه از ۲۸ هزار مورد تصادف و ۱۲ هزار مورد مجروح شدن جلوگیری کند.

این اتفاق چطور به این سرعت در حال رخ دادن است. جرمی کارلسون تحلیلگر ارشد خودرویی موسس HIS می گوید: موضع سخت سازمان های مقرراتی قطعا این موضوع کمک کرده است.

این فن آوری از حالا تا سال ۲۰۲۲ به پیشرفت خود ادامه خواهد داد. موسسه IHS پیش بینی می کند که تا سال ۲۰۲۰ ترمز اضطراری در حدود ۲۵ درصد خودروها در آمریکا نصب شود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی ۳٫۵ درصد بود.