خودروهای جدید پژو چه زمانی وارد بازار می شوند

جان کریستوف کمار، نماینده بخش خاورمیانه شرکت خودروسازی پژو در سومین همایش صنعت خودروی ایران، از اجرایی شدن همکاری‌های مشترک با ایرانخودرو از اواسط سال ۲۰۱۶ میلادی، یعنی در بهار سال ۱۳۹۵ خبر داد.
نماینده بخش خاورمیانه پژو با عنوان اجرایی شدن همکاری‌های میان پژو و ایران خودرو از اوایل سال ۲۰۱۶، عنوان کرد که در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ سایت مشترک تولید خودرو میان پژو و ایران خودرو در تهران شروع بکار خواهد کرد و بدین ترتیب تولید خودروهای پژو با فناوری‌های جدید در نیمه دوم سال ۲۰۱۷، یعنی از سال ۱۳۹۶ استارت خواهد خورد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد که برای ایجاد همکاری میان پژو و ایران خودرو، طی پنج سال آینده حدود ۴۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری در همکاری‌های مشترک با ایران خودرو صورت خواهد گرفت که به تولید خودروهای جدیدی همچون پژو ۲۰۰۸، پژو ۲۰۸ و پژو ۳۰۱ منجر خواهد شد. وی در ادامه افزود که با آغاز فعالیت دوباره پژو در ایران، وارد دوره‌ای ۵۰ ساله از همکاری پژو سیتروئن میان ایرانخودرو و سایپا خواهیم شد.
خودروهای مذکور بر اساس آخرین اطلاعیه مدیرعامل ایران خودرو، قیمت‌هایی اولیه برای آن‌ها در نظر گرفته شده که به ترتیب برای پژو ۳۰۱ دنده‌ای قیمتی ۵۸ میلیون تومانی و برای نسخه اتوماتیک آن هم قیمتی ۶۲ میلیون تومانی، برای هاچ بک ۲۰۸ قیمتی ۶۸ میلیون تومانی و در آخر هم برای کراس اوور پژو ۲۰۰۸ در مدل دنده‌ای، قیمتی ۷۲ میلیون تومانی و برای مدل اتوماتیک هم قیمتی ۷۸ میلیون تومانی تعیین شده است.
در آخر جان کریستوف کمار با ابراز امیدواری از همکاری میان پژو و ایران خودرو افزود که در آینده‌ای نزدیک، محصولات برقی پژو نیز وارد بازار ایران خواهد شد که برای مصارف شهری و بخصوص کلان شهرهایی مثل تهران، بهترین گزینه به شمار خواهند آمد.