بررسی ب‌ام‌و ۳۴۰i مدل ۲۰۱۶

ب‌ام‌و شخصیت رانندگی سری سه را برای مخاطبان گسترده‌تری قابل دسترس ساخته است. تنوع محصولات این سری علاوه بر مدل‌های رده بالی M در عین حفظ قابلیت‌های عملکردی سطح بالا و جذابیت‌های رانندگی آن برای استفاده روزمره و خانوادگی نیز مناسب است. آشکارترین تغییر در مدل ۳۴۰i در سال ۲۰۱۶ استفاده از موتور شش سیلندر جدید از سری D58 است که جایگزین سری قدیمی D55 شده است. این موتور سرشار از نوآوری های مختلف است که باعث شده به عنوان موتور برگزیده سال ۲۰۱۶ نیز معرفی شود.

پیشرانه شش سیلندر ۳٫۰ لیتری با کمک توربوشارژر در این خودرو، خروجی ۳۲۰ اسب بخار و ۳۳۲ پوند فوت را به ارمغان می آورد. این اعداد نشان از افزایش ۲۰ و ۳۲ واحدی قدرت و گشتاور نسبت به نسل قبل دارند. درحالی که عملکرد موتور بهبود یافته، کارایی آن نیز بهتر و مصرف سوخت و آلایندگی آن کمتر شده است.

برای انتقال نیروی موتور نیز از یک گیربکس شش سرعته دستی استفاده می‌شود. با این گیربکس می‌توان شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت را در ۴٫۸ ثانیه تجربه نمود.

تغییرات در ب‌ام‌و ۳۴۰i به شاسی آن نیز رسیده و کمک فنرها و تعلیق عقب و فرمان الکتریکی خودرو بهبود یافته‌اند. این تغییرات باعث بهبود کنترل خودرو مخصوصاً در سر پیچ‌های جاده می‌شود.

خودروی مورد تست توسط مجله کار اند درایور، مجهز به پکیج هندلینگ مسابقه‌ای بود که ۱۷۰۰ دلار قیمت داشت و شامل فرمان اسپرت متغیر، سیستم تعلیق تطبیقی، ترمزهای اسپرت M، چرخ‌های ۱۸ اینچی آلیاژی با تایرهای میشلن پایلوت سوپراسپرت تابستانی می‌شود. درنتیجه این خودرو قادر به تحمل شتاب جانبی ۰٫۹۱ g است. خط ترمز آن از سرعت ۱۱۳ کیلومتر بر ساعت تا سکون، ۴۸٫۵ متر می‌باشد.

با وجود برخی تغییرات درتریم داخلی ۳۴۰i کابینان جدیدتر از آئودی و مرسدس بنز به نظر می‌رسد. هرچند فرمان با ترفند نرم افزاری برای بهبود بازخورد مناسب از جاده، به‌روزرسانی شده اما همچنان پاسخ با احساسی از آن دریافت نمی‌شود.

تغییرات ظریف دیگری در این خودرو صورت گرفته ازجمله سپر و روشنایی و قطعات کابین. قیمت این مدل از ۴۷ هزار دلار آغاز می‌شود. در حالی که با سفارش تعدادی از پکیج‌های تجهیزات مختلف، این قیمت به ۵۸ هزار دلار نیز افزایش می‌یابد.

در حالی که سری ۳ از سال ۱۹۹۲ در فهرست کاندیداها یا برندگان ۱۰ خودروی سال حضور داشته اما مدل ۲۰۱۶ یک خودروی بهبود یافته و نه با دگرگونی‌های فراوان از این خودرو است. به نظر می‌رسد که حتی با ورود تکنولوژی‌های کمک راننده، تا حد زیادی از جذابیت‌های رانندگیان نیز برای رانندگان حرفه‌ای کاسته شده است اما همچنان برای رانندگان عادی خودروی بسیار مطلوبی قلمداد می‌گردد.

 بررسی ب‌ام‌و 340i مدل 2016

 بررسی ب‌ام‌و 340i مدل 2016