شب عید بازار خودرو قیمت ها را تکان داد+ جدول

در حالی قیمت برخی خودروها در آستانه عید اندکی جهش پیدا کردند که همواره فعالان بازار معتقدند بازار خودرو در حالت رکود قرار دارد و هنوز تقاضا در این بازار تحریک نشده است.

به‌گزارش پایگاه خبری«کارزنیوز» به نقل از اقتصادنیوز، بازار خودرو در حالی پس از توافق هسته‌ای باز هم رونق را به خود ندید که همچنان خرید و فروش خودرو رونق نگرفته و فعالان بازار خودرو بر این باورند که روزهای پرجنب و جوش عید هم نتوانست بازار به خواب رفته خودرو را نیز گرم کند.

آنگونه کسب اطلاع شده است در حال حاضر برخی خودروها افزایش یکصد تا یک میلیونی را تجربه کرده‌اند. همچنین قیمت برخی خودروها مخصوصا وارداتی‌ها نیز نسبت به ماه گذشته تغییر پیدا نکرده‌ است. بر اساس پرس و جوی اقتصادنیوز از فروشندگان بازار خودرو تندر اتومات با افزایش یک میلیون تومانی به ۴۹ و ۵۰۰ تومان رسیده است.

سه خودرو دنا، سوزوکی ویتارا و ساندرا اتوماتیک در بازار نیز با افزایش یک میلیون تومانی مواجه شدند و هم اکنون به ترتیب با قیمت‌های ۴۵، ۱۲۶ و ۵۲ میلیون تومان به فروش می‌روند.

با این حال پیش‌بینی می‌شود بازار خودرو در آستانه شب عید بیش از این با جهش قیمت مواجه نشود و به دلیل رکود حکمفرما در بازار و نبود نقدینگی همچنان تقاضا به همین شکل ادامه داشته باشد. هر چند بازار خودرو به رسم سال‌های گذشته (غیر از دو سال اخیر) در این روزهای آخر سال روزهای پر جنب و جوش و گرمی معاملات را تجربه می‌کرده است.