مازراتی لوانته قیمت‌گذاری شد +تصاویر

مازراتی پس از رونمایی آمریکای شمالی لِوانته ۲۰۱۷ در نمایشگاه ۲۰۱۶ نیویورک، فروش رسمی آن‌را از ماه آپریل آغاز خواهد کرد.

مازراتی پس از رونمایی آمریکای شمالی لِوانته ۲۰۱۷ در نمایشگاه ۲۰۱۶ نیویورک، فروش رسمی آن‌را از ماه آپریل آغاز خواهد کرد. قیمت (بدون احتساب هزینه حمل‌ونقل) برای مدل پایه از ۷۲.۰۰۰ دلار و برای قوی‌ترین نسخه یعنی S از ۸۳.۰۰۰ شروع می‌شود. هنوز بهای رسمی حمل‌ونقل از سوی کمپانی اعلام‌نشده، اما احتمالاً نزدیک به رقم ۱.۲۵۰ دلاری گیبلی خواهد بود.

به گزارش کارزنیوز به نقل از پدال، قوای محرکه اولین قدبلند مازراتی یک بلوک ۳ لیتری توربو دوقلوی ۶ سیلندر V شکل است که در مدل پایه ۳۴۵ و در نسخه S ۴۲۴ اسب بخار نیرو تحویل می‌دهد. سامانه چهارچرخ متحرک موسوم به Q۴ در هردو به‌صورت استاندارد وجود دارد و می‌تواند در مواقع ضروری گشتاور را بین محورها منتقل کند. برای جعبه‌دنده گونه ۸ سرعته خودکار تنها گزینه موجود خواهد بود. یک سامانه استارت/استاپ نیز بر بهبود بازدهی مصرف سوخت تمامی نسخه‌ها نظارت خواهد کرد.

برای لِوانته از سامانه تعلیق بادی استفاده می‌شود. در قلب آن تعدیل‌های تطبیقی شای‌هوک (Shyhook) مازراتی قرار می‌گیرند که مهم‌ترین اثرشان بهبود هندلینگ در جاده و افزایش کارایی در نواحی خارج جاده است. درمجموع ۴ حالت رانندگی وجود دارد: معمولی (Normal)، I.C.E، اسپورت و خارج جاده (off-road). در هرکدام از حالت‌ها وضعیت پیشرانه، جعبه‌دنده، سامانه تعلیق و سامانه‌های الکترونیکی تنظیمات خاصی پیدا می‌کند تا کارایی خودرو در بالاترین سطح باشد. در کنار این‌ها دیفرانسیل عقب نیز به‌منظور قابلیت بیشینه در جاده‌ها از نوع قفل‌شونده است.

از سایر موارد استاندارد در لوانته ۲۰۱۷ می‌توان موارد زیر را نام برد: درب افقی عقب با قابلیت تشخیص موانع، سامانه صوتی با ۸ بلندگو، کنترل فرود از تپه، تهویه هوای دو منطقه‌ای، برف‌پاک‌کن‌های تشخیص‌دهنده باران، ورود و روشن کردن پیشرانه بدون کلید، آینه‌های داخلی و خارجی الِکتروکروماتیک، بازکننده هوم‌لینک (Homelink) درب گاراژ، سامانه اطلاعات و سرگرمی لمسی مازراتی با صفحه‌نمایش ۸ اینچی و پیچ کنترل‌کننده‌ی دوّار.

بعضی تجهیزات همچون سانروف پانورامیک، بسته لوکس (Luxury) و بسته اسپورت نیز سفارشی هستند و باید برایشان دست‌به‌جیب شوید. به‌عنوان‌ مثال بسته لوکسِ زِگنا (Zegna) چرم درجه ۱ ایتالیایی را به‌همراه ابریشم اختصاصی ارائه می‌کند که تنها درصورت سفارش بسته لوکس از آن بهره‌مند خواهید شد. ۳ ترکیب رنگ متفاوت چرم و ابریشم نیز قابل سفارش است که با دوخت متضاد قرمز، سیاه یا قهوه‌ای‌مانند همراه می‌شوند.