یین تونگ یو، رئیس هیأت‌مدیره گروه خودروسازی چری می‌گوید که چهار محصول جدید روانه بازار ایران خواهد کرد.

 به گزارش کارزنیوز به نقل از فرصت امروز ،  چینی‌ها یعنی همان شرکای ماندگار خودروسازان ایرانی یا شه عبارت دیگر تنها انتخاب خودروسازان ایرانی در زمان تحریم‌ها که در طول یک دهه فعالیت‌شان کمتر به فکر توسعه محصولات خود در بازار جذاب ایران بوده‌اند حالا با اجرایی شدن برجام و باز شدن درهای ایران به روی سرمایه‌گذاران خارجی، به فکر توسعه محصول افتاده و قصد دارند سهم خود را در بازار ایران حفظ کرده و افزایش دهند.
تحرک چینی‌ها از نیمه دوم سال گذشته آغاز شد و حالا چری- خودروساز دولتی چین- سهامدار شرکت مدیران خودروی ایران، پس ازارائه محصول تیگو۵ می‌خواهد چهار محصول دیگر را روانه بازار ایران کند.علاوه بر اینها، با توجه به مقررات وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر حداقل ۳۰ درصد تولید داخل شدن محصولات مشترک با خارجی‌ها، شرکت چری می‌خواهد عمق ساخت محصولات خود در ایران را که تا پیش از این حدود ۱۵درصد بود، افزایش دهد.در همین زمینه رئیس هیأت‌مدیره این شرکت در نشستی خبری با بیان اینکه ایران یکی از مهم‌ترین بازارهای صادراتی چری است، بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ۸ تا ۱۴ محصول جدید در سال‌های آینده تولید خواهیم کرد که از این بین، چهار محصول جدید به بازار ایران عرضه خواهد شد. ما قصد داریم جدیدترین خودروهای خود را در این بازار ارائه کنیم و همچنین محصولات جدید و لوکس ما مانند آریزو۵ همراه با عرضه در چین و شیلی، به بازار ایران نیز خواهد آمد.

او افزود: ما قصد داریم سرمایه‌گذاری خود را در ایران افزایش داده و یکسری از قطعات را در داخل ایران بومی‌سازی کنیم. تونگ یو، چری را مانند فولکس واگن چین دانست و اظهار کرد: ما در برنامه‌ریزی‌های کلان خود از شرکت فولکس‌واگن آلمان الگوبرداری کردیم و به‌زودی چری تبدیل به یکی از غول‌های خودروسازی جهان خواهد شد. ما ابتدا روی توسعه بازارهای خود در خارج از چین تمرکز کرده و اکنون با جدیت به دنبال بهبود وضعیت خدمات پس از فروش و جلب رضایتمندی مشتریان هستیم.

در ادامه این نشست، ژنگ گو ژنگ معاون تأمین قطعات چری، با اشاره به کارخانه چری در ایران، تصریح کرد: یکی از بهترین کارخانه‌های ما در ایران است و ما مکانیزم‌های خوب این کارخانه را به دیگر کارخانه‌های خود در سراسرجهان منتقل کردیم. طبق نظرسنجی‌های موسسات معتبر اروپایی، محصولات چری جزو سه برند با کیفیت چین قرار دارند. او ادامه داد: خودروهای تولیدی شرکت چری در کلاس سواری و SUV دارای اقبال و رضایتمندی مناسبی بوده وقطعاً آریزو۵ که به‌زودی به بازار ایران ارائه خواهد شد می‌تواند خودرویی موفق با طرفداران زیاد باشد.

دو وکیانگ، معاون مدیرعامل چری در حوزه صادرات نیز درباره خودروی آتی این شرکت برای بازار ایران، گفت: آریزو ۵ با وجود زمان کمی از عرضه آن، فروش خوبی در بازارهای چین و شیلی داشته و ما پیش‌بینی فروش بالای این محصول در بازار ایران را می‌کنیم. آریزو ۵ نخستین محصول نسل جدید خودروهای ما است که امکانات بالایی از جمله سیستم کمک تعویض دنده، سیستم تعلیق و فرمان مناسب، سیستم استحکام و. . . دارد. این خودرو دارای پنج ستاره ایمنی است.